Kasy fiskalne Posnet Revo i Novitus Nano E

Przyjemne rozwiązania w kasach rejestrujących

Tytuł dzisiejszego wpisu może brzmi dziwnie, ale w rzeczywistości da się mówić o przyjaznych rozwiązaniach w urządzeniach fiskalnych. Zważywszy na to, że obowiązki przedsiębiorcy – zarówno te ściśle związane ze sprzedażą, jak i te dotyczące przepisów prawnych – są nie do ominięcia, warto zwrócić uwagę, które kasy pozwalają na jak najwygodniejszą ich realizację. Dlatego poniżej znajdziecie parę opcji ułatwiających obsługę technologii handlowych.

Kompaktowa, ergonomiczna obudowa

Rozwiązanie to z pewnością służy działalnościom mobilnym, ale nie tylko – kasy o niedużych wymiarach znakomicie sprawdzają się w punktach handlowych, których stanowiska pracy posiadają dość ograniczoną przestrzeń i nie pozwalają na komfortowe zastosowanie urządzeń bardziej rozbudowanych gabarytowo. Jeśli zaś chodzi o handel obwoźny, to mała i dodatkowo ergonomiczna konstrukcja uprości zarówno wykonywanie obowiązków w terenie, jak i przechowywanie oraz transport kasy z miejsca na miejsce. Dzisiaj istnieją modele zdolne zmieścić się nie tylko w samochodowym schowku, ale również w damskiej torebce, a nawet w kieszeni kurtki!

Korzystne rozwiązania w zakresie zasilania

Pozostajemy jeszcze przez moment przy mobilnych kasach fiskalnych, które – oprócz zasilania sieciowego – oferują też pracę przy użyciu wydajnego, wbudowanego akumulatora. Często opcja ta okazuje się zbawienna podczas pracy w terenie, tym bardziej, jeśli jest wspomagana przez możliwość zasilania za pomocą ładowarki samochodowej. Ale nie tylko mobilne kasy posiadają akumulatory – często są w nie wyposażone modele przeznaczone do sprzedaży stacjonarnej. Dzięki temu działalność, w przypadku nagłej, krótkotrwałej przerwy w dostawie prądu, nie jest narażona na konieczność gwałtownego zahamowania pracy oraz ewentualne straty finansowe.

Przyciski, klawiatury i ekrany dotykowe

To, co najłatwiej kojarzy się z obsługą kasy fiskalnej, to wprowadzanie danych przy użyciu panelu sterowania, jaki posiada urządzenie fiskalne. Do dyspozycji podatników jest kilka rozwiązań: klawiatura modułowa (inaczej mechaniczna), czyli przypominająca klawiaturę do komputera; membranowa, z płaskimi przyciskami, która dzięki swej budowie jest odporna na wnikanie kurzu i przypadkowe zalania; są również kasy wyposażone w nowoczesne rozwiązania, znane z popularnych dziś smartfonów – czyli ekrany dotykowe. Niemniej, bez względu na rodzaj technologii, wszystkie zazwyczaj posiadają przyciski funkcyjne, pozwalające na programowanie własnych skrótów klawiszowych, a następnie – przypisywanie ich do wybranych produktów, usług lub opcji kasy. Dzięki temu zarówno sprzedaż, jak i wykonywanie fiskalnych obowiązków staje się szybsze i wygodniejsze.

Elektroniczna kopia paragonów

Tego rozwiązania nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Możliwość zapisu niezbędnych danych w formie cyfrowej, na karcie pamięci – nie zaś w postaci wydruku na dodatkowej rolce papieru – to wyjątkowe udogodnienie i to w kilku aspektach. Funkcja ta pozwala nie tylko wygodnie spełniać powinności podatnika, ale też w łatwy sposób zarządzać archiwizowanymi danymi (proste przenoszenie na komputer, porządkowanie informacji, ich podgląd), lepiej zabezpieczać je (zapis na innych nośnikach, a nawet zmniejszyć koszty eksploatacji urządzenia (mniejsze zapotrzebowanie na papier termiczny). Poza nieco wyższą ceną kasy – która w sumie i tak się zwraca – trudno wskazać tu jakieś słabe punkty.

A jakie są Wasze, przyjazne rozwiązania w kasach fiskalnych? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!

One thought on “Przyjemne rozwiązania w kasach rejestrujących

  1. może nie jest ti aż tak związane z wygodą obsługi, ale zdecydowanie atrakcyjnym rozwiązaniem są też kolorowe wyświetlacze (np w drukarkach), puszczające filmy reklamowe i różne komunikaty – dobre promo dla całej firmy 🙂 no i wygodnie dostarcza klientom wszystkich informacji, hehe 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *