Oprogramowanie SOGA – ciekawa propozycja dla barów i restauracji

Lokale gastronomiczne, a już zwłaszcza te odwiedzane każdego dnia przez wielu klientów, wymagają często wdrożenia zaawansowanego systemu do zarządzania pracą. A rozwiązanie technologiczne tego typu trudno wyobrazić sobie bez odpowiedniego oprogramowania komputerowego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele programów dla gastronomii. Natomiast jednym z najciekawszych narzędzi do zarządzania sprzedażą w barze lub restauracji jest Novitus SOGA.

Łatwość i wygoda obsługi

Oprogramowanie gastronomiczne marki Novitus z pewnością wyróżnia się prostotą obsługi. Pisząc wprost, praca z zastosowaniem programu SOGA nie sprawia problemów nawet początkującym użytkownikom. Jest tak, gdyż wspomniane narzędzie informatyczne zostało przystosowane do wykonywania obowiązków przy użyciu ekranu dotykowego. Co więcej, Novitus SOGA charakteryzuje się przejrzystym rozmieszczeniem wszystkich modułów i dużymi przyciskami, w które łatwo trafić – zarówno palcem, jak i długopisem.

Osobną kwestią jest to, że omawiane tu oprogramowanie oferuje odwzorowanie układu stolików w danym punkcie gastronomicznym. Przy zastosowaniu SOGA można zdefiniować dowolną liczbę sal, jak również przejrzyste menu. Wszystkie te elementy oprogramowania komputerowego wpływają na szybkość świadczenia usług w barze, restauracji czy kawiarni.

Nadzorowanie pracy personelu

Zarządzanie pracą wszystkich kelnerów oraz kasjerów często wydaje się skomplikowane. Dlatego właśnie warto zacząć korzystać z oprogramowania komputerowego, które zautomatyzuje nadzorowanie personelu. W przypadku Novitus SOGA możliwe jest nie tylko skonfigurowanie uprawnień dostępu do konkretnych modułów, ale także kompleksowe rozliczanie pracowników lokalu gastronomicznego. W rezultacie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skutecznie i wygodnie monitorować działania podejmowane przez dowolną liczbę kelnerów.

Co ciekawe, Novitus SOGA może współpracować z oprogramowaniem hotelowym. W związku z tym, program sprawdzi się także w tych działalnościach, które oprócz sprzedaży potraw i napojów, oferują swoim gościom wynajem pokoi, apartamentów, domków czy miejsc noclegowych.

Zarządzanie asortymentem i zamówieniami

Niewątpliwą zaletą Novitus SOGA jest opcja prowadzenia handlu w 2 trybach – zarówno na miejscu, w siedzibie lokalu gastronomicznego, jak i z dostawą do klienta. Warto również podkreślić, że oprogramowanie to pozwala na kompleksowe zarządzanie asortymentem. Oferowane produkty można tutaj definiować w grupach, co ułatwia m.in. ustalanie rabatów. Promocje da się tutaj przypisać nie tylko do konkretnych pozycji w menu lokalu. Rabatem mogą być również objęte całe zamówienia lub grupy towarowe, np. w ramach happy hours bądź innej okazji.

Opcjonalne rozwiązania dla gastronomii

W wersji standardowej Novitus SOGA znajdziemy moduł POS. Jeżeli jednak zależy nam na stworzeniu wszechstronnego systemu informatycznego do zarządzania barem lub restauracją, warto pomyśleć o dodatkowych modułach. A w przypadku programu SOGA można bez problemu sięgnąć po kolejne rozwiązania. Dużym rozwinięciem tego narzędzia będzie z pewnością moduł magazynowy. Przy jego użyciu możliwe stanie się np. obsługiwanie dokumentów magazynowych (PZ, WZ, PW, RW, MM), generowanie zestawień, wprowadzenie remanentu na dowolny dzień czy definiowanie sposobów rozchodowania towarów z magazynu. Ponadto, Novitus SOGA da się rozbudować m.in. o moduł systemu lojalnościowego oraz narzędzie służące do tworzenia własnych raportów. Program ten można więc dostosować do potrzeb konkretnego punktu gastronomicznego lub nawet o oczekiwań sieci lokali.

 

Szukasz oprogramowania dla gastronomii i zainteresował Cię ten wpis? Novitus SOGA kupisz w sklepie internetowym PCKF.pl.

One thought on “Oprogramowanie SOGA – ciekawa propozycja dla barów i restauracji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *