Sprawdzarka cen Zebra MK3100

Weryfikator cen – czym jest i jakie oferuje możliwości?

Wśród licznych rodzajów technologii sprzedaży znajdziemy nie tylko tak popularne, jak wagi elektroniczne, czytniki kodów kreskowych czy terminale płatnicze. Ciekawych rozwiązań wspierających prowadzenie działalności jest znaczniej więcej, a jednym z tych, które zasługują na uwagę, jest weryfikator cen, zwany również sprawdzarką. Czym charakteryzuje się takie urządzenie peryferyjne? Jakie funkcjonalności może zaproponować i gdzie znajduje zastosowanie?

Sprawdzarka cen – jak sama nazwa wskazuje… ale nie tylko

Pierwsze pytania, jakie mogą się nasuwać, to: czym tak właściwie jest weryfikator cen? I do czego służy? Wystarczy jednak kierować się drugą nazwą (sprawdzarka cen) i sięgnąć do własnych doświadczeń, aby szybko uzyskać odpowiedź. Pojawienie się tego typu urządzeń peryferyjnych – zwłaszcza w wielkopowierzchniowych punktach handlowych typu supermarket lub hipermarket (ale nie tylko!) – wielu klientów przyjęło z dużym zadowoleniem. Możliwość szybkiego, samodzielnego sprawdzenia ceny danego produktu konsumentom znacznie ułatwiło dokonywanie zakupów, zaś przedsiębiorcom (oraz zatrudnionemu przez nich personelowi) pozwoliło w zdecydowany sposób usprawnić obsługę nabywców. Zatem tego typu weryfikatory wyraźnie przynoszą obopólną korzyść, dotyczącą komfortu działań w ramach danej działalności sprzedażowej.

Zatem tak – weryfikator cen umożliwia stworzenie stanowiska samoobsługowego, zapewniającego prędkie, łatwe sprawdzenie, ile dany produkt kosztuje. Wystarczy przyłożyć kod kreskowy towaru do zamontowanego w urządzeniu skanera, aby ten odczytał dane, takie jak nazwa elementu oferty, jego marka, kwota należna czy jeszcze inne. Czy jednak tylko to potrafią opisywane weryfikatory? Niezupełnie. Tego typu technologia sprzedaży potrafi zaoferować emitowanie rozmaitych treści, np. powitań, komunikatów dotyczących katalogów produktów, reklam lub aktualnych promocji. Wbudowane głośniki czy obszerny, kolorowy ekran dotykowy to kolejne rozwiązania, które mogą skutecznie zachęcać do skorzystania z opcji urządzenia. Ponadto, weryfikatory cen są w stanie dziś odczytywać nie tylko kody wydrukowane na opakowaniach produktów, ale również znajdujące się np. emitowane przez ekrany smartfonów bądź znajdujące się na kartach plastikowych. Co za tym idzie, mówimy o technologiach wspierających także realizację zamówień, użytkowanie aplikacji zakupowych na urządzenia mobilne czy systemów lojalnościowych. Czyli potrafiących znaleźć zastosowanie w niejednej branży i działalności.

Rozwiązania charakterystyczne dla sprawdzarek cen

Współczesne weryfikatory potrafią różnić się pod wieloma względami. Pierwszym takim aspektem z pewnością jest konstrukcja. Sprawdzarki mogą mieć odmienne wymiary, w zależności np. od panelu sterowania czy zastosowanych rozwiązań. Warto jednak zwrócić uwagę na estetyczny design urządzenia, który przykuje wzrok i zachęci do użycia takiej technologii (zwłaszcza, jeśli jest ona wykorzystywana również w celach marketingowych, zgodnie z tym, o czym wspomnieliśmy wcześniej). Istotną kwestią okażą się też wszelkie cechy dotyczące wygody obsługi, takie jak wymienione wyżej głośniki czy ekran dotykowy. W parze z przemyślaną konstrukcją i komfortem użytkowania powinna iść także solidna jakość wykonania. W końcu weryfikatory cen należą do stale funkcjonujących urządzeń, każdego dnia poddawanych intensywnej eksploatacji przez wielu, wielu klientów. Wybierając dany model, powinniśmy uwzględnić tę kwestę tym bardziej, jeśli sprawdzarka ma działać w trudniejszych warunkach pracy. To samo dotyczy opcji w zakresie montażu. Zazwyczaj sprawdzarka znajduje się na pionowej powierzchni, np. ścianie czy słupie. W tym aspekcie istotne okażą się np. uchwyty kompatybilne ze standardem VESA.

Pamiętajmy też, że weryfikator cen to raczej nie urządzenie funkcjonujące w odosobnieniu. Zwykle pracuje w ramach bardziej rozbudowanego systemu sprzedaży. Dlatego przed postawieniem na konkretny model – upewnijmy się, że będzie płynnie komunikował się czy to z samym oprogramowaniem do zarządzania działalnością, czy też pozostałymi technologiami wspierającymi prowadzenie biznesu. A skoro już mowa o takiej współpracy, należy nadmienić, że dzisiejsze weryfikatory cen oferują różne standardy komunikacyjne. Jedne modele dysponują interfejsem Ethernet, umożliwiającym podłączenie technologii do komputerowej sieci LAN. Drugie są wyposażone w rozwiązania służące bezprzewodowej transmisji danych, takie jak Bluetooth czy Wi-Fi. Jeszcze inne zaproponują kilka opcji, by przedsiębiorca mógł wybrać te najkorzystniejsze dla jego firmy. Jednym słowem – warto zwrócić uwagę na takie urządzenia peryferyjne, jak nowoczesne sprawdzarki cen, ponieważ te z pozoru proste narzędzia potrafią niejednym zaskoczyć i znacząco usprawnić obsługę klientów.

One thought on “Weryfikator cen – czym jest i jakie oferuje możliwości?

  1. mnie do pracy w mojej działalności sprawdzarka cen raczej jednak się nie przyda, ale muszę przyznać że jako klient chętnie korzystam z takiego rozwiązania jeśli jest dostępne w danym punkcie handlowym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *