Novitus Next Online i Novitus One Online - kasy fiskalne

Nowoczesne kasy fiskalne online Novitus z ekranami dotykowymi – na co je stać?

Nie da się ukryć, że pewnym symbolem nowoczesnych technologii stała się ich miniaturyzacja oraz obsługa za pomocą ekranów dotykowych. Dotyczy to zarówno urządzeń bardziej stacjonarnych, jak i przenośnych. Nie inaczej jest w przypadku technologii sprzedaży. Widać to na przykładzie zaawansowanych urządzeń rejestrujących od wiodących, polskich producentów. Przykład? Nowoczesne kasy fiskalne Next Online i One Online marki Novitus. Jak wiele są w stanie zaoferować poza korzystaniem z panelu dotykowego?

Idealne rozwiązanie dla mobilnej kasy fiskalnej

Choć wiele osób pamięta czasy, gdy takie rozwiązania dopiero wchodziły na rynek – dziś mało kto nie korzysta ze smartfonów, których zasadniczą cechą jest właśnie ekran dotykowy. Wspomniana opcja stała się wręcz, można powiedzieć, „znakiem rozpoznawczym” nowoczesnych, przenośnych technologii. Dotyczy to również rozwiązań dla biznesu, które z powodzeniem wykorzystują takie osiągnięcia, podwyższając komfort i efektywność pracy z różnymi urządzeniami. Na przykład, kasami fiskalnymi.

Idealnym tego dowodem jest również model One Online od cenionego, polskiego producenta, marki Novitus. Korzystne rozwiązania kasy fiskalnej da się poznać już po samym jej wyglądzie. Novitus One Online świetnie prezentuje się zarówno w kontekście wizualnym, jak i konstrukcyjnym (a zatem też – praktycznym). Jak przystało na przenośne urządzenie rejestrujące, posiada ono nieduże gabaryty i poręczną obudowę. Nie znaczy to jednak, że jest delikatna, wręcz przeciwnie. Odznacza się naprawdę solidnym wykonaniem i dobrym spasowaniem elementów, co skutkuje wysoką odpornością konstrukcji na działanie czynników zewnętrznych. Zresztą obszerny (5”), kolorowy panel dotykowy (rozdzielczość: 720 x 1280 pikseli) pokryto warstwą szybki z hartowanego szkła, co skutecznie chroni go przed zarysowaniami.

A skoro zaczęliśmy mówić już o ekranie dotykowym – trzeba wspomnieć, że zapewnia on bardzo wygodną, intuicyjną obsługę. Pozwala zdefiniować nawet do 6 paneli przycisków, utrzymanych w wybranej kolorystyce, o konkretnych zakresach przycisków i ich funkcji. Dodatkowo, kasa fiskalna Novitus One Online działa na bazie systemu Android. To zapewnia dostęp do wielu różnych, praktycznych aplikacji, również takich narzędzi, jak poczta elektroniczna, kalendarz i przeglądarka internetowa. W rezultacie, jeszcze bardziej zbliża to opisywane urządzenie rejestrujące do współczesnych smartfonów.

Znowu temat przeglądarki internetowej gładko prowadzi nas do innego, a mianowicie: do NoviCloud. Mowa o aplikacji producenckiej, dedykowanej nowoczesnym modelom marki Novitus. Obsługiwana jest właśnie z poziomu przeglądarki internetowej – z dowolnego miejsca, które zapewni dostęp do sieci. Dzięki niej użytkownik One Online jest w stanie choćby przechowywać ważne dane w chmurze czy też zdalnie zarządzać konkretnymi funkcjami kasy.

Warto wymienić też inne możliwości, jakie posiada mobilna kasa fiskalna online Novitus. A jest, co! Rożne formy komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas (CRK) – przewodowe lub, po stosownym rozszerzeniu standardów, bezprzewodowe – a także opcja zaprogramowania dowolnie dużej bazy PLU (towarów i usług), wydajny akumulator i sprawny, prosty w obsłudze mechanizm drukujący to kolejne atuty modelu One Online, któr czynią z niego naprawdę funkcjonalne, przenośne urządzenie rejestrujące.

Znacznie więcej, niż technologia dotykowa

Naturalnie, ekrany dotykowe są również stosowane w stacjonarnych urządzeniach rejestrujących. Co więcej – potrafią wskazywać na bardzo ciekawe rozwiązania technologiczne. Tak też jest w przypadku innego modelu od Novitus, a konkretnie Next Online. Poza standardami odpowiadającymi wymaganiom systemu online (mowa zwłaszcza o różnych opcjach transmisji danych do CRK), urządzenie oferuje zgrabne, ergonomiczne, atrakcyjne wizualnie połączeniu kasy fiskalnej i tabletu w jednej konstrukcji. Co dzięki temu zyskuje użytkownik?

Przede wszystkim – wygodę obsługi technologii sprzedaży. Mowa zarówno o samym użytkowaniu dużego panelu dotykowego (o przekątnej 7”, pracującego w rozdzielczości 480 x 800 pikseli), zapewniające dużo swobody w konfiguracji zindywidualizowanego interfejsu (podobnie jak One Online: odnośnie zakresu funkcji, kolorystyki itd.), jak i o tym, co to rozwiązanie „kryje pod sobą”. W końcu chodzi o korzystanie z pełnoprawnego tabletu. W kasie fiskalnej Novitus Next Online mamy zatem do czynienia z wydajnymi podzespołami (procesorem, pamięcią wewnętrzną, pamięcią operacyjną itp.), systemem Android, dostępem do licznych, praktycznych narzędzi (kalendarz, kalkulator, przeglądarka internetowa, poczta e-mail, przeglądarka grafik oraz inne) – w tym związanych z analizą i raportowaniem procesów sprzedażowych – i oczywiście opcją wykorzystania potencjału aplikacji NoviCloud.

Za bogatą funkcjonalnością, wynikającą z integracji z tabletem, idą również inne atuty. Wystarczy wspomnieć o wydajnym mechanizmie drukującym, wystawiającym dokumenty z dodatkowymi elementami (jak choćby w przypadku NIP-u klienta na paragonie), funkcji „parkowania paragonów”, możliwości zdefiniowania nieograniczonej bazy PLU, rozbudowanych standardach komunikacyjnych (3 porty RS-232, USB host, USB OTG, Ethernet, micro HDMI, audio) i dodatkowej, standardowej klawiaturze, stanowiącej świetne uzupełnienie dla ekranu dotykowego. Każda z kas fiskalnych Novitus – Next Online i One Online – występuje też w kilku estetycznych wariantach kolorostycznych. Wszystko to razem czyni z nich jedne z najciekawszych propozycji na rynku technologii sprzedaży, zwłaszcza wśród modeli wyposażonych w panel dotykowy. W dodatku, propozycji zarówno dla stacjonarnych, jak i mobilnych działalności.

One thought on “Nowoczesne kasy fiskalne online Novitus z ekranami dotykowymi – na co je stać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *