Kasa fiskalna Emar Solo Bis

Kasa fiskalna nie musi być droga!

Jakie rozwiązania technologiczne okażą się odpowiednie dla naszej firmy? Ile trzeba będzie za nie zapłacić? To chyba 2 podstawowe kwestie, które dostarczają wątpliwości podczas zakupu kasy fiskalnej. Obawy związane z wydatkami na początku działalności handlowej są jak najbardziej uzasadnione. Jednak uzyskanie satysfakcjonującego urządzenia rejestrującego nie musi od razu równać się wysokim kosztom – i to z kilku powodów.

Po pierwsze – charakter przedsiębiorstwa

Prawdą jest, że urządzenia o wyższych parametrach, wyposażone w większą liczbę funkcji i zaawansowanych rozwiązań, zyskują także na cenie. Pytanie jednak, czy tak wysokie parametry oraz te funkcje i rozwiązania są akurat potrzebne naszej firmie. To jednak zależy już od charakteru przedsiębiorstwa, którym zarządzamy. Może się okazać, że w przypadku naszej firmy pewne opcje są zwyczajnie niepotrzebne, nieprzydatne. Nie warto więc wydawać większą sumę pieniędzy za nowoczesną, posiadającą te funkcje kasę fiskalną. To pierwszy krok do zmniejszenia kosztów: oszczędzenie na rozwiązaniach, których nie wymaga nasza działalność handlowa.

Po drugie – kasy tanie, ale dobre

Na rynku fiskalnym znajdziemy również tańsze modele, które wcale nie muszą być gorszej jakości, trudniejsze w obsłudze czy w znacznym stopniu mniej praktyczne. Wśród tych urządzeń znajdziemy kasy wyposażone w przejrzyste wyświetlacze, klawiaturę z programowalnymi przyciskami funkcyjnymi, a nawet – elektroniczną kopię paragonów. Są to też modele posiadające różne porty komunikacyjne, a więc sprawdzające się w systemach sprzedaży, w połączeniu z urządzeniami peryferyjnymi. Jednym słowem – kasa fiskalna o niskiej cenie z pewnością posiada wszystkie funkcje, które są niezbędne do sprzedaży towarów i usług.

Po trzecie – korzyści wynikające z przepisów

Na koniec – możliwość, która wynika bezpośrednio z funkcjonujących regulacji prawnych. Przy zakupie pierwszego urządzenia fiskalnego każdy przedsiębiorca może liczyć na specjalną ulgę. Jeśli prawidłowo zarejestruje kasę oraz przejdzie całą procedurę instalacyjną, może liczyć na zwrot w wysokości nawet 700 zł – co w przypadku zakupu niedrogiego modelu spowoduje uzyskanie koniecznej technologii praktycznie za półdarmo.

One thought on “Kasa fiskalna nie musi być droga!

  1. niestety, tak czy siak nie moge sobie pozwolic na najtansza kase, biznes tego wymaga, ale zawsze uzyskam ja troche taniej, nawet w sumie nie tak niewiele taniej – tez cos……….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *