Na początku stycznia tego roku uruchomiono program wsparcia dla przedsiębiorców, który ma promować przyjmowanie płatności elektronicznych – dokonywanych za pomocą karty bądź telefonu. Polska Bezgotówkowa, bo o tę inicjatywę chodzi, gwarantuje refundację kosztów wdrożenia oraz 12-miesięcznego stosowania terminala płatniczego. Aby jednak skorzystać z wspomnianego wsparcia, przedsiębiorca musi spełnić wszystkie wymogi programu.
Komu przysługuje refundacja kosztów?
Przystąpienie do programu wsparcia Polska Bezgotówkowa jest uzależnione od tego, czy przedsiębiorca spełnia wymogi określone w regulaminie akcji. Pełną listę zasad można znaleźć na stronie poświęconej tej inicjatywie. Ważnym kryterium jest na pewno liczba prowadzonych placówek handlowych bądź usługowych. Firma przystępująca do programu może ich posiadać maksymalnie 5. Ponadto, przedsiębiorca musi wykazać, że przez ostatnich 12 miesięcy nie korzystał z terminala płatniczego oraz nie miał podpisanej umowy z agentem rozliczeniowym. Uczestnicy programu zobowiązują się też do tego, że oznaczą swoje placówki logo Polski Bezgotówkowej oraz logo dostawców usług płatniczych.
Maksymalnie 3 terminale bez opłat
Zgodnie z regulaminem akcji, w programie wsparcia Polska Bezgotówkowa można wziąć udział tylko raz. Warto o tym pamiętać przed podjęciem ostatecznej decyzji i podpisaniem umowy z agentem rozliczeniowym. W programie można bowiem liczyć na refundację maksymalnie 3 terminali płatniczych, a konkretnie – kosztów związanych z ich instalacją oraz 12-miesięcznym użytkowaniem. Po zakończeniu tego okresu opłaty za urządzenie oraz usługi będą naliczane zgodnie z umową podpisaną z agentem rozliczeniowym. Z jednym, bardzo istotnym zastrzeżeniem. Jak można przeczytać na stronie poświęconej Polsce Bezgotówkowej: „Przedsiębiorca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów do czasu osiągnięcia na poszczególnych terminalach obrotu 100 tys. zł w skali 12 miesięcy. Jeśli obrót przekroczy tę kwotę, przedsiębiorcy będą naliczane opłaty zgodne z umową z agentem rozliczeniowym”.
Wybór urządzenia i dostawcy
W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy mogą wdrażać w swoich firmach różnorodne urządzenia, które pozwalają m.in. na akceptowanie płatności elektronicznych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszyscy agenci rozliczeniowi biorą udział w programie wsparcia Polska Bezgotówkowa. Dlatego też podczas kontaktu z dystrybutorem technologii sprzedaży warto się upewnić, że proponowany terminal płatniczy jest objęty omawianą akcją. Osobną kwestią jest zaś dostosowanie takiego urządzenia do potrzeb konkretnego biznesu. Obecnie na rynku można przecież znaleźć zarówno modele przewodowe oraz bezprzewodowe, jak i kasoterminale czy terminale typu mPOS.
dobra sprawa, trzeba się zainteresować! i tak miałem w planach wdrożenie terminalaa le czemu by nie na takich warunkach hehe