Kasy fiskalne Elzab Mini Online i Elzab Mini LT Online

Nowoczesność w Mini-wydaniu, czyli nowe kasy online od Elzab

W związku z wejściem na dobre systemu fiskalizacji online, znaczący producenci technologii sprzedaży przygotowali nowe urządzenia rejestrujące, dostosowane do wymogów prawnych oraz technicznych wspomnianego rozwiązania teleinformatycznego. Czasem są to zupełnie świeże propozycje, czasem istniejące już, zmodernizowane modele lub nawiązujące do popularnych linii produktów. Nie inaczej jest w przypadku rozpoznawalnej firmy Elzab. Dziś poddajemy oglądowi 2 kasy fiskalne tej marki z rodziny Mini.

Elzab Mini LT Online i Elzab Mini Online – kasy na nowy system fiskalizacji

Nie da się ukryć, że jednym z głównych powodów, dla których tym razem przyglądamy się modelom od Elzab (poniekąd już trochę znanym, ale o tym później), jest dostosowanie ich do nowego systemu fiskalizacji. Chodzi w końcu o dwie kasy fiskalne online, które – aby spełniały obowiązujące wymogi prawne oraz techniczne wspomnianego rozwiązania teleinformatycznego – musiały zostać wyposażone w odpowiednie standardy. Zatem przede wszystkim modele te zapewniają internetową komunikację z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Za jej pośrednictwem – automatycznie, zgodnie z ustalonym harmonogramem transmisji – wysyłają potrzebne dane o prowadzonej ewidencji obrotu, wystawianych dokumentach czy realizowanych, obowiązkowych przeglądach technicznych urządzenia rejestrującego. Ponadto, kasy online od Elzab dysponują pamięcią chronioną, umożliwiającą samoistne zapisywanie ważnej dokumentacji w formie cyfrowej – np. kopii wystawionych paragonów – a także wyszukiwanie i drukowanie wybranych informacji w celu ich zweryfikowania. Dodatkowo, zarówno Elzab Mini LT Online, jak i Mini Online, gwarantują współpracę z terminalem płatniczym, co obecnie staje się jedną z ważniejszych i popularniejszych funkcjonalności w działalnościach handlowo-usługowych.

Kasy fiskalne od Elzab – co oferują, czym się różnią?

Modele, o których mowa w tym tekście, z pozoru wydają się niemal identyczne jak kasa rejestrująca Elzab Mini E. Zresztą pod pewnymi względami tak właśnie jest. Nowe urządzenia generalnie zachowały swój design, podobnie jak solidność obudowy i nieduże gabaryty. Czyli cechy, które w dużej mierze decydują o fakcie, że idealnie nadają się do zastosowania w działalnościach mobilnych. A co zatem je wyróżnia?

Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w szeroko określonej funkcjonalności kas fiskalnych – funkcjonalności, która zarazem decyduje o różnicach między Mini Online i Mini LT Online oraz uzasadnia zasilenie tej rodziny technologii sprzedaży Elzab przez 2 podobne modele. Oprócz zasadniczej kwestii, czyli rozwiązań odpowiadających na potrzeby nowego systemu fiskalizacji, warto tu wskazać konkretne opcje i parametry użytkowe. Zacznijmy od standardów komunikacyjnych. Elzab Mini LT Online dysponuje modułem WiFi-Bluetooth, zaś druga kasa posiada interfejs Ethernet (a także porty PS/2 i 2 x RS232). Dlatego z jednej strony Mini LT Online może zagwarantować choćby bezprzewodową transmisję danych do CRK, zaś Mini Online, dzięki różnych złączom, świetnie sprawdza się też podczas stacjonarnego wykonywania obowiązków, we współpracy z różnymi urządzeniami peryferyjnymi. Drugi model zaoferuje też trochę wyższe, niektóre parametry – jak np. 33 profile kasjerów do zdefiniowania, podczas gdy pierwszy jedynie 10. Nieco szybszy wydruk paragonów czy wydajniejsza bateria to również cechy Elzab Mini Online.

Obie jednak „dają więcej”, czego potwierdzeniem jest obszerna baza towarowa do zaprogramowania, sięgająca liczby 10 000 PLU. Optymalne połączenie takich rozwiązań czyni z nich w pewnej mierze modele uniwersalne, gotowe do efektywnego działania w różnych branżach i rodzajach działalności gospodarczych. Dlatego oba urządzenia rejestrujące stają się z pewnością godnymi uwagi technologiami od Elzab, zaś dalsze wybory zależą już od konkretnych preferencji użytkowych i potrzeb danego przedsiębiorstwa.

One thought on “Nowoczesność w Mini-wydaniu, czyli nowe kasy online od Elzab

  1. rzeczywiście te kasy z pozoru wyglądają identycznie zwłaszcza na grafice 😛 ale właśnie diabeł tkwi w szczegółach – oczywiście w cudzysłowie, bo to jednak fajna opcja, że można mieć „tę samą” kasę, a zarazem precyzyjniej dostosować jej możliwości do konkretnych ram firmy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *