Mała kasa fiskalna - Posnet Mobile HS EJ

Dlaczego warto wybierać małe kasy fiskalne?

Małe kasy fiskalne cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Korzystają z nich zarówno firmy, które prowadzą sprzedaż stacjonarną, jak i osoby trudniące się działalnością mobilną. W obydwu przypadkach urządzenia te sprawują się nienagannie i zapewniają dostęp do przydatnych funkcjonalności. A przy okazji (może przede wszystkim) wyróżniają się niewielkimi gabarytami. Czas na przegląd możliwości małych kas rejestrujących.

Niezawodne działanie i łatwa obsługa

Najmniejsze kasy fiskalne są efektem postępu technicznego, którego jesteśmy świadkami na co dzień. Zauważmy, że choć używane przez nas komputery i telefony stają się coraz mniejsze, z każdym rokiem wzrastają ich możliwości. Miniaturyzacja mogłaby tu być słowem-kluczem. Niemniej, wróćmy do kas rejestrujących. Należy bowiem podkreślić, że również w przypadku tego sektora IT, niewielkie gabaryty nie oznaczają rezygnacji z przydatnych funkcji. Wręcz przeciwnie, małe kasy rejestrujące zapewniają nie tylko niezawodne działanie, ale także łatwą obsługę. Dzięki temu mogą być stosowane nawet w dużych przedsiębiorstwa, wymagających od urządzeń elektronicznych szczególnej wszechstronności.

Liczy się rozmiar i waga

Gabaryty małych kas rejestrujących warto prześledzić na konkretnych przykładach. Najlepiej, jeśli prezentowane modele będą pochodziły od uznanych producentów. I tak, wymiary najmniejszej kasy fiskalnej na rynku, Posnet Mobile HS EJ, to 46 x 86 x 158 mm. W przypadku flagowego, mobilnego urządzenia marki Novitus, czyli Nano E, mamy do czynienia z takimi gabarytami: 58 x 94 x 229 mm. I na koniec jeszcze model, który samą nazwą wskazuje na małe wymiary – Elzab Mini E – gdzie konstrukcja ma 77 x 205 x 195 mm.

Warto zaznaczyć, że przy tworzeniu tych urządzeń zadbano zarówno o to, aby były niewielkie, jak i o ergonomię ich obudowy. Dzięki temu dobrze leżą w dłoniach, a przenoszenie ich nie jest kłopotliwe.

Baza produktów i usług

Nie da się ukryć, że opisywane tu kasy fiskalne mają także pewne ograniczenia. Innymi słowy, nie każdy przedsiębiorca powinien z nich korzystać. Jest tak, gdyż małe urządzenia rejestrujące pozwalają na zaprogramowanie około 3 000 / 4 000 pozycji w bazie towarowej. Oznacza to, że jeśli firma posiada większy asortyment, warto się rozejrzeć za innym rozwiązaniem.

Wszędzie tam, gdzie produktów lub usług jest właśnie około kilku tysięcy, wspomniane powyżej modele, czyli Mini E, Mobile HS EJ oraz Nano E, sprawdzą się doskonale. Również dzięki temu, że zapewniają definiowanie jednoznacznych nazw dla poszczególnych elementów oferty.

Małe, czyli jakie?

  • Posnet Mobile HS EJ – o najmniejszej i najlżejszej kasie fiskalnej na rynku czytaj tu
  • Elzab Mini E – mała i funkcjonalna – zapoznaj się z nią tu
  • Novitus Nano E – o mobilnej kasie fiskalnej z kopią elektroniczną czytaj tu
  • Więcej małych kas fiskalnych? Odwiedź tę stronę, aby porównać je wszystkie

2 thoughts on “Dlaczego warto wybierać małe kasy fiskalne?

  1. tylko, że pomimo wielu możliwości kas kompaktowych, te np. systemowe posiadają zdecydowanie wyższe parametry użytkowe. co nie zmienia faktu, że te nieduże urządzenia fiskalne też dziś robią wrażenie i zdaje się wciąż się rozwijają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *