Bezprzewodowy skaner kodów kreskowych

Co wyróżnia bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych?

W dzisiejszych czasach coraz szersze grono przedsiębiorców decyduje się na zakup czytnika kodów kreskowych. Urządzenie tego typu zapewnia bowiem znacznie wygodniejsze identyfikowanie asortymentu oraz zarządzanie danymi. Co ciekawe, w wielu przypadkach wybór podatników pada właśnie na skanery bezprzewodowe. Czym konkretnie charakteryzują się czytniki kodów, które działają bez konieczności stosowania kabla?

Pozyskiwanie danych z różnych źródeł

Podobnie jak w przypadku każdego urządzenia do automatycznej identyfikacji, skanery bezprzewodowe mogą odczytywać różnego rodzaju kody kreskowe – zarówno 1D, jak i 2D. W tym przypadku wszystko oczywiście zależy od funkcjonalności konkretnego modelu. Podczas gdy jeden skaner obsłuży tylko kody jednowymiarowe, drugi zaoferuje pozyskiwanie danych z obiektów typu 1D oraz 2D. Co więcej, niektóre urządzenia odczytują informacje nie tylko z dokumentów bądź opakowań produktów, ale także z ekranów LCD, stosowanych obecnie m.in. w smartfonach czy tabletach.

Zróżnicowany zasięg pracy

Kiedy mówimy o bezprzewodowych czytnikach kodów kreskowych, maksymalny zasięg pracy z pewnością jest jedną z najważniejszych cech takiego urządzenia. Od tego często zależy czy dany skaner spełni oczekiwania konkretnego przedsiębiorstwa. Jeżeli bowiem urządzenie ma być wykorzystywane w bardzo dużym magazynie, powinno ono oferować większą odległość, w której będzie współpracowało z bazą komunikacyjną, np. około 100 m. Natomiast w przypadku „mniejszej” działalności gospodarczej, wystarczające okaże się nawet kilkanaście metrów zasięgu. Co więcej, oprócz omówionego przed chwilą zagadnienia z pewnością warto sprawdzić, jakie porty obsługuje dany skaner (poza modułem Bluetooth). Wpłynie to po prostu na współpracę czytnika z resztą rozwiązania systemowego firmy.

Jakość wykonania bezprzewodowego skanera

Na szczęście obecnie coraz większa grupa krajowych podatników zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest jakość wykonania urządzeń wykorzystywanych w firmie. Dlatego nikogo nie trzeba już chyba przekonywać, iż również bezprzewodowy czytnik kodów kreskowych powinien się wyróżniać solidną oraz szczelną konstrukcją. Tym bardziej, że jest to przecież urządzenie przenośne. Jak pokazuje praktyka – zdecydowanie częściej narażone na uszkodzenia mechaniczne czy niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Pytanie jednak, w jaki sposób sprawdzić wytrzymałość danego modelu? Przy sprawdzaniu specyfikacji technicznej konkretnego skanera warto zwrócić uwagę zwłaszcza na 2 parametry – normę szczelności, wyrażaną w IP, oraz odporność na upadki z wysokości.

One thought on “Co wyróżnia bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych?

  1. mnie absolutnie wystarczył skaner z przewodem, ale wielu wielu moich znajomych, którzy zajmują się sprzedażą itp., bardzo sobie chwali tego typu rozwiązania bezprzewodowe. wiadomo, zależy, czego potrzebuje dana działalność..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *