Novitus Sento Lan E ma do zaoferowania wyjątkowo dużo.

Novitus Sento E – co może zaoferować Ci ta niewielka kasa fiskalna?

Jeden z podziałów kas fiskalnych na kategorie dotyczy gabarytów tych urządzeń. Mówi się, że jedne są stacjonarne, a drugie mobilne. Jak więc można zakwalifikować Sento E – model produkowany przez Novitus? Raczej jako stacjonarną kasę rejestrującą. W tym momencie trzeba jednak nadmienić, że pomimo takiej „łatki”, wspomniane urządzenie nie przytłacza swoimi gabarytami. Wręcz przeciwnie, to jeden z mniejszych modeli stacjonarnych. A co jeśli powiemy, że oferuje także wiele przydatnych funkcji?

Bezpieczne przechowywanie danych

W jaki sposób Sento E zapewnia bezpieczeństwo archiwizowania kopii paragonów? W bardzo prosty i skuteczny zarazem. Wyobraźmy sobie sytuację, w której do sklepu przychodzi klient. Kupuje wybrany towar, sprzedawca go obsługuje i na koniec wydaje mu paragon fiskalny. I w tym momencie do akcji wchodzi moduł elektroniczny z kartą pamięci – to na niej zostaje zapisana kopia wystawionego dowodu sprzedaży.

Rozwiązanie to jest bezpieczne, gdyż dane przechowywane w formie cyfrowej nie ulegają takim uszkodzeniom, jak informacje zapisane na papierze. Ponadto, można bardzo szybko wykonać dodatkową kopię tej dokumentacji. W tym celu należy jedynie zapisać zgromadzone dane na komputerze lub płycie DVD.

Bardzo duża baza PLU

Sento E można by przyporządkować do jeszcze jednej kategorii – kas fiskalnych średniego segmentu. Decyduje o tym przede wszystkim wielkość bazy towarowej, jaką udostępnia użytkownikowi ten model. W urządzeniu można bez problemu skonfigurować nawet 16 000 produktów lub usług. Definiowanie poszczególnych pozycji towarowych może się odbywać bezpośrednio z klawiatury Sento E. W tym przypadku radzimy jednak, aby skorzystać ze wsparcia komputera i oprogramowania sprzedażowego.

Długie nazwy towarów to żaden problem

Kasa marki Novitus pozwala na używanie nazw produktów lub usług o maksymalnej długości 40 znaków. W związku z tym, podczas korzystania z niej znika problem ze skrótami lub nieczytelnymi zwrotami. Ponadto, każdemu elementowi asortymentu można przyporządkować dodatkowe 3 linijki opisu, aby zadbać o jeszcze dokładniejsze zdefiniowanie oferty. Efekty tych działań docenią również klienci, którzy będą dobrze poinformowani o tym, za co zapłacili.

Nowoczesny mechanizm drukujący

Jak przedstawiają się parametry wydruku w tym modelu? Co najmniej zadowalająco. Kasa wystawia paragony z prędkością 16 linijek tekstu na sekundę, wykorzystując do tego rolkę papieru termicznego o maksymalnej długości 60 metrów. Warto również zaznaczyć, że Novitus Sento E zapewnia proste i szybkie zainstalowanie materiałów eksploatacyjnych. Za wszystkie udogodnienia w tym obszarze odpowiada mechanizm termiczny uznanej marki Fujitsu.

Dodatkowe informacje

Sprawdź dodatkowe informacje dotyczące Novitus Sento E:

Jeśli chcesz poznać Novitus Sento Lan E – następcę Novitus Sento – czytaj na naszym blogu.

One thought on “Novitus Sento E – co może zaoferować Ci ta niewielka kasa fiskalna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *